Ana sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Sık Sorulan Sorular Site Haritası Önemli Bilgiler

Önemli Bilgiler:
Havuz ve Sauna ile ilgili önemli bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.


Genel:
İletişim
Künye


Önemli Bilgiler

B İ L İ N Ç S İ Z   K U L L A N I L A N   K L O R U N   Z A R A R L A R I 1- İnsan sağılığı açısından son derece zararlı ve kanserojendir. Temasında deri kanseri, solunduğunda akciğer kanseri, yutulduğunda mide, kolon, mesane ve prostat kanseri tetikleyicisidir. Göz, kulak ve burun mukozasında ki tahriş edici etkisi, maruz kalınan zamana ve klor miktarına bağlı olarak kalıcı hasar bırakmaya kadar gidebilir.
2- Klor uçucudur. Suda 2 saat içinde %70 oranında buharlaşır ve etkisini kaybeder. Örnek olarak kapalı havuzlarda sudan ayrılıp gaz hale dönüşen klor mekânda bulunan havuzu kullanmayan kişilerin solunum sistemine de zarar verir.
3- Tüm bakteri, virüs, yosun ve mikroorganizmalar üzerinde etkili değildir. Ya da etkisi yetersizdir.
4- Sıvı veya gaz halde doğaya karışarak çevre üzerinde olumsuz etki yapar.
5 -Klorlamada, günışığından, kullanan sayısına, sıcaklıktan, suyun kimyasal yapısına göre dozajlama gerekir. Değişkenlerin bu kadar fazla olduğu bu yöntemde en uygun oranı yakalamak oldukça zordur. Sürekli bakım, kontrol ve eleman gerektirir.
6 -Devamlı tüketim gerektirir. Stok süresi kısıtlıdır, İşletme ve girdi maliyeti iyonizasyon sistemine göre oldukça yüksektir.
7- Havuz, depo ve ekipmanlara zarar verir. Korozyona neden olur. Derz, seramik ve motorları yıpratır.
8 -Az veya çok kullanıldığında, suyun pH ‘ına bağlı olarak değişik kimyasala dönüşür. Özelliğini kaybeder.YukarıYukarı